سالن زیبایی آساره - لایت مو، کراتینه مو

دکلره مو در بهترین سالن زیبایی در تجریش

2023/09/02 توسط asareh1
-مو-چیست.jpg
دکلره مو
دکلره مو

دکلره مو

دکلره مو

دکلره مو یکی از روش های روشن کردن مو در سالن زیبایی می باشد. با استفاده از دکلره کردن مو می توانید رنگ مو دلخواه خود را روی موهای خود به دست آورید.

سالن زیبایی آساره را می توان بهترین سالن زیبایی در اقدسیه دانست که با تجربه چندین ساله خود در زمینه لایت مو، آمبره مو، بالیاژ مو در خدمت مراجعه کنندگان عزیز می باشد.

دکلره مو در  بهترین سالن زیبایی در تجریش

دکلره مو یا بلیچینگ روشی است که طی آن رنگدانه های مو، رنگ طبیعی خود را از دست می دهند و بعد از دکلره کردن مو، آرایشگر می تواند بر روی آن هر رنگی را پیاده کرد. در واقع با دکلره کردن موها، می توان رنگ تارهای مو را از بین برده و هرگونه رنگ روشن یا فانتزی را بر روی موها پیاده نمود.

به طور کلی، واژه دکلره به معنای رنگ بری مو گفته می شود که طی یک فرایند شیمیایی پیگمنت های طبیعی مو از ساختمان مو خارج می شوند و به اصطلاح مو روشن می می شود.

برای روشن کردن مو می توان از انواع  پودرهای دکلره استفاده کرد که در این قسمت به معرفی انواع پودر دکلره موجود در بازار پرداخته ایم:

 • پودر دکلره آبی

یکی از قوی ترین پودرهای دکلره پودر آبی می باشد. اگر برای دکلره مو از پودرهای آبی استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که این پودرها از قوی ترین انواع آن می باشند و برای دکلره نمودن کامل موها و مخصوص رنگ کردن موهای مشکی مورد استفاده  قرار می گیرند.

اگر قصد هایلایت و مش کردن موهای خود را دارید، پودر سفید یا بلیچینگ، نمی تواند گزینه خوبی برایتان باشد. از سوی دیگر زمانیکه در دکلره فویلی از پودر های آبی استفاده شود، موجب داغ شدن سریع فویل و آسیب رساندن به موها می شود.

 • پودر دکلره سفید

ضعیف ترین پودری که برای دکلره مو مورد استفاده قرار می گیرد، پودر بلیچینگ سفید است که دارای ساختار شیمیایی ضعیفی است و برای روش دکلره فویلی گزینه خوبی است.

 • پودر دکلره بنفش

از این پودر برای دکلره نمودن موهای صورت و بدن استفاده می شود. نسبت به نوع آبی، پودر بنفش دارای ساختار ضعیف تری است. اگر موهای شما از نوع حساس است، پیشنهاد می شود تا از این پودرها استفاده کنید.

 • پودر دکلره خاکستری

این نوع پودر دکلره که جدیدترین نوع پودر دکلره است از کربن ساخته شده است که از مواد آلی محسوب می شود.

استفاده از پودر دکلره خاکستری یکی از بهترین فوت و فن روش دکلره کردن مو  برای رفله گیری است و به سرعت می تواند مو را به رنگ پایه برگرداند.

از مزایای این نوع پودر، حذف رنگ زردی موها می باشد که بعد از دكلره كردن ريشه مو با پودر آبی یا سفید بر جای می ماند. می توان گفت پودر دکلره خاکستری در حال حاضر بهترین راه دکلره کردن مو ضخیم می باشد.

از طرف دیگر قوی ترین پودر دکلره موجود در بازار است که رفله زرد و نارنجی موها را به سرعت از بین می برد.

به طور کلی بهترین راه دکلره کردن مو استفاده از پودر دکلره آلی به جای دکلره شیمیایی است. معمولا دكلره كردن موي سر به این شکل است که اگر موها رنگ تیره داشتند از پودر بیرنگ کننده آبی و در صورتی که رنگ موها روشن تر باشد می توان از پودر بیرنگ کننده سفید استفاده کرد.

دقت داشته باشید که برای جلوگیری از سوختگی و پوسیدگی مو در هنگام دکلره مدام موها را کنترل نمایید و مقاومت آنها را بررسی کنید همچنین روش دكلره كردن موي سر مناسبی را انتخاب نمایید.

اگر قسمتی از مو را جدا نمودید و کش آمد، می بایست بلافاصله موها را شسته و خشک نمایید.

 

دکلره مو
دکلره مو

 

ویژگی های بهترین دکلره

برای خرید دکلره خوب باید نکات مهمی را به هنگام خرید در نظر بگیرید. برخی از این نکات را در زیر برای شما عزیزان ذکر کرده ایم:

 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، کراتین و نرمی مو را فراهم می کند.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، خیلی آسان با اکسیدان ترکیب می شود.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، پس از ترکیب شدن با اکسیدان کف نمی کند.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، باید توانایی روشن کنندگی بالایی هم داشته باشد.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، پس از ترکیب شدن با اکسیدان گاز تولید نمی کند.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، نباید گازی را تولید کند که باعث ایجاد سوزش شود.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، به هیچ عنوان باعث ایجاد حساسیت، خارش و التهاب نمی شود.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، پس از قرار گرفتن روی موها، پوست سر را با حرارت نمی سوزاند.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، ترکیبات آن باید دارای مقداری چربی باشد تا باعث براق شدن موها شود.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، باید اثر آن طولانی مدت باشد و نیاز به تجدید و تکرار زیاد نداشته باشد.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، وقتی که آن را از فاصله سی سانتی متری در ظرفی بریزید، از آن غبار بلند نمی شود.
 • اگر یک پودر دکلره خوب باشد، به موها آسیب جدی وارد نخواهد کرد و باعث وز شدن، سوختن، خشکی و دو شاخه شدن موها نمی شود.
 • و…

 

پایه های دکلره :

قرمز

قرمز نارنجی

نارنجی قرمز

 نارنجی

هرگاه موها به هر یک از چهار رنگ بالا برسد می گوییم مو در حد دکلره ی ضعیف رنگ باز کرده و مو دیگر بیشتر از این مقاومت نداشته است . بنابراین رنگهای انتخابی برای این پایه ها می تواند شامل قهوه ای متوسط ( پایه ی چهار ) بلوطی ، مسی ، آکاژو ، فندقی تیره و قهوه ای صدفی باشد

– نارنجی زرد

 زرد نارنجی

 زرد ( پایه ی زرد را پاستیل نیز می گویند )

به این سه پایه دکلره ی متوسط می گوید . رنگهای آکاژو ، قهوه ای روشن ، بلوند تیره ، رنگهای خاکستری پایه ی پنح و شش می تواند رنگهای انتخابی باشد.

 زرد روشن

 زرد خیلی روشن

پلاتینه تا سفید می باشد

.
به این دو پایه دکلره ی قوی می گویند بلوند روشن . بلوند طلایی . بلوند خاکستری و بلوند زیتونی می تواند از رنگهای انتخابی باشد.

 

کیفیت ، راز موفقیت ماست

سالن زیبایی آساره با بیش از 10 سال سابقه در زمینه آرایش عروس، خدمات لایت مو، کراتینه مو، کوتاهی و کوپ، میکاپ، خدمات ناخن، رنگ و لایت و ...، آماده ارائه بهترین و بروزترین خدمات، همراه با متریال بسیار با کیفیت و برند، به شما عزیزان می باشد.

کلیه حقوق برای سالن زیبایی آساره محفوظ می باشد